Excellence - Travel sp. z o.o.

Firma Excellence – Travel zajmująca się profesjonalną obsługą klienta prywatnego i korporacyjnego pod kątem dostępu do najważniejszych imprez sportowych, muzycznych i kulturalnych na całym świecie zaprosiła mnie do współpracy, która na początku miała polegać tylko na przygotowaniu ulotki informacyjnego dla klientów. Jak się później okazało był to początek długo letniej współpracy, który trwa do dziś i zaowocował wieloma ciekawymi projektami.

Początki współpracy
Pierwszy projekt.

Kiedy zostałem zaproszony do stworzenia ulotki informacyjnego pierwszą rzeczą o jaką poprosiłem to logo oraz wcześniejsze materiały aby rozeznać się w identyfikacji firmy. Okazało się, że Excellence nie posiada identyfikacji oprócz loga, które niestety mają tylko w słabej jakości pliku jpg.

Projekt spodobał się właścicielom i zaczęliśmy powoli tworzyć identyfikację firmy.

Przymusowy lifting

Lifting przeprowadziłem trochę z przymusu ze względu na brak plików lepszych od małej ikonki. Wspólnie ustaliliśmy, że nie będzie to wielka zmiana ponieważ znak jest już rozpoznawalny na rynku.  Jedną prośbę miało Excellence, abym umieścił gdzieś jeżeli to możliwe ich hasło „Twój biznes uszyty na miarę.” Zmieniłem czcionkę ponieważ była trochę nieczytelna – litery „R” i „A” były bardzo podobne do siebie oraz litera „V” przez wielu mylona z „U”. Dzięki niewielkiej zmianie kuli ziemskiej a przede wszystkim otaczającej jej wstęgi udało mi się zamieścić również hasło firmy.

Logo zostało również nieco uproszczone aby lepiej prezentowało się i było możliwe do zrealizowania na wszelkiego rodzaju nośnikach. Znak po liftingu stał się podstawą do stworzenia spójnej identyfikacji marki.

Identyfikacja wizualna

Kolorystyka i różne nośniki znaku

Podstawą dla wyglądu wszystkich elementów identyfikacji jest kula ziemska otoczona wstęgą. Kolorystykę marki została tak dobrana aby kojarzyła się z czymś luksusowym a jednocześnie aby w sposób wyraźny można było prezentować treści.

Dodatkowy element identyfikacji

Po zaprojektowaniu folderu informacyjnego element kostki, który symbolizuje mnogość wyboru usług świadczonych przez Excellence stał się dodatkowym elementem identyfikacji i jest wykorzystywany w kolejnych projektach.

Karta Excellenc +

Karta Excellence + to program projekt ocieplenia relacji biznesowej pomiędzy klientem a kontrahentem. Jest to jedna z kluczowych usług Excellence. Przy tym projekcie identyfikacja wizualna nie została zastosowana w całości ponieważ program jest na tyle dużym i kluczowym projektem, że firma chciał w ten sposób wyróżnić go na tle innch usług, które oferuje.

Aplikacje webowe

Do niedawna główna strona firmy z pełną informacją o usługach.
Jednak po dwóch latach istnienia firma zwiększyła zakres swoich usług i strona przeszła lifting, którego efekty można zobaczyć poniżej.

Drugi serwis Excellence dedykowany dla klientów, którzy korzystają z usługi wyjazdów na wydarzenia sportowe 

Serwis Excellence przeszedł mały lifting ponieważ firma na tyle się rozrosła, że postanowiła podzielić swoje usługi i stworzyć do każdej dedykowaną stronę. Mimo to nadal excellenc-travel.eu pozostała główna strona firmy z której można przejść do innych usług.

Materiały dedykowane do wydarzenia

Folder specjalnie przygotowany na wydarzenie „Śladami Whisky” organizowanemu przez Excellence we współpracy z partnerami.

Szata graficzna folderu jest stworzona na potrzeby wydarzenia ponieważ Excellence nie był jedynym organizatorem.