Drukarnia Jurtex

Klasyczny przykład, że szewc w dziurawych butach chodzi.

Moja przygoda z drukarnią Jurtex zaczęła się w 2008 roku. Jest to drukarnia sitodrukowa i przez pierwszy rok pracowałem dla niej jako freelancer przygotowując tylko projekty pod nadruki sitowe. Po roku udanej współpracy zatrudniłem się w niej na stałe. Drukarnia posiadała wprawdzie logo ale było już mocno przestarzałe a o identyfikacji wizualnej nie było mowy. Po pewnym czasie zajęliśmy się promocja firmy i wtedy pojawiła się propozycja aby stworzyć nowe logo oraz usystematyzować wygląd materiałów promocyjnych.

Logo

Stare/Nowe

Nowe logo oparte zostało o romb, który przypominać ma sito drukarskie. Napisy pozostały te same co w starym logo z tym, że czcionka została zmieniona na nieco zniszczoną aby sprawiała wrażenie namalowanej. W znaku zastosowana została kolorystyka opierająca się na 4 kolorach (czarny, czerwony, szary, biały) w zależności od podłoża zmienia się tylko napis „sitodruk” czarny/biały, reszta pozostaje bez zmian.

Materiały promocyjne - identyfikacja

Identyfikacja wizualna opiera się w pełni o znak. W materiałach przeważają kolory użyte w logu (biały, czerwony, szary, czarny). Materiały promocyjne również dobierane są w odcieniach kolorów ze znaku.

Różne nośniki marki znaku.

Reklama
wielkoformatowa

Aplikacja WWW

Ostatnim etapem tworzenia identyfikacji Jurtexu była strona www, która przez wiele lat nie była uaktualniana i nie pasowała swoim designem do pozostałych elementów nowego wyglądu.